lūpų magija

Mūsų akys yra sielos veidrodis, o lūpos yra magiška veido dalis. Jos išsako džiaugsmą, liūdesį, susirūpinimą. Lūpomis patiriame pačių nuostabiausių jausmų sutikę savo meilę. Tai vartai į žmonių susiliejimą. Kiekvieno žmogaus lūpos yra unikalios kaip pirštų atspaudai. Todėl pakalbėkime apie lūpas – jų grožį, problemas, trokštamas formas.

Kokia dabar populiariausia lūpų forma?

Lūpų formos populiarumas priklauso nuo žemyno, kuriame gyvenate. Lotynų Amerikos, Afrikos žemyne populiarios yra didelės storos lūpos. Šiaurės Amerikos ir Europos žemyne vertinamos vidutinės lūpos, Azijoje – plonos.

Koks turėtų būti abiejų lūpų dydžio santykis?

Pagal vokiečių atliktą 35 šalių apklausą, populiariausias santykis būtų 1 : 1. Antroje vietoje – šiek tiek didesnė, pilnesnė apatinė lūpa. Teigiamai vertinamas išreikštas lūpos kontūras ir Kupidono lankas (viršutinės lūpos vidurinioji dalis).

Kaip prižiūrėti lūpas, kad jos atrodytų gaiviai?

Kaip ir odą, lūpas rekomenduojama saugoti nuo UV saulės spindulių, kas 2–4 val. tepti lūpų balzamu su apsauga nuo saulės (SPF 30). Be to, rūkymas kenkia sveikatai, odai, gali pažeisti plaučius, dantenas ir kitus organus, prisidėti prie lūpų senėjimo proceso. Taip pat svarbu gerti pakankamai skysčių, kad lūpos būtų drėgnos.

Kaip elgtis, jeigu lūpos sausėja, skilinėja, įtrūkę kampučiai?

Sausėjančios lūpos – vandens organizme trūkumo požymis, lūpos tai iš karto išduoda. Pasistenkite per dieną išgerti reikiamą kiekį vandens, gerkite mažiau saldžių gėrimų, mažiau kavos. Jeigu lūpos skilinėja, reiktų atkreipti dėmesį, ar neturite virškinamojo trakto sutrikimų. Kai organizmui trūksta vitaminų A ir B, taip pat gali pasireikšti minėti simptomai. Įskilę lūpų kampučiai gali reikšti, jog trūksta vitamino B, geležies.

Ką gali reikšti pasikeitusi lūpų spalva?

Blyškios lūpos gali būti dėl saulės trūkumo, tačiau vertėtų nueiti pas gydytoją ir atlikti anemijos bei vėžio tyrimus. Ištinusios ir paraudusios lūpos gali rodyti, kad jus ištiko alerginė reakcija. Melsvos lūpos gali būti sumažėjusio deguonies kiekio kraujyje požymis. Taip kai kada nutinka užspringus, sergant lėtinėmis plaučių ar širdies ligomis.

Kaip keičiasi lūpos bėgant metams?

Kaip ir mūsų kūnas, taip ir lūpos keičiasi. Jos itin greit reaguoja į bėgančius metus: darosi vis plonesnės, praranda savo formą, putlumą, atsiranda raukšlių, nusvyra kampučiai. Žmogaus amžių ypač išduoda virš viršutinės lūpos atsirandančios raukšlės, dar vadinamos „barkodu“. Rūkančiosioms šios raukšlės atsiranda gan anksti ir nepuošia veido.

Kokios yra populiarios atliekamos lūpų procedūros?

Viena dažniausių procedūrų yra lūpų putlinimas hialurono užpildu, specialiai skirtu lūpoms. Gali būti taikoma ir lūpų formą atkurianti procedūra, jei jos suglebusios, dar – lūpų simetrijos atkūrimo arba tiesiog lūpų tūrio didinimo procedūra.

Kokio putlumo lūpos populiarios šiandien?

Prieš kelerius metus populiarios buvo, ypač tarp jaunų merginų, gana ryškiai padidintos lūpos. Jos atrodydavo nenatūraliai, tarsi primindavo antį. Dabar vertinama kuo natūralesnė lūpų forma, drėgnos lūpos. Dauguma moterų, norinčių suteikti lūpoms apimties, prašo, kad jos atrodytų kuo natūraliau ir atliktos procedūros nepastebėtų aplinkiniai.

Kokį efektą duoda lūpų kontūro atkūrimo procedūra?

Bėgant metams lūpos praranda formą, tampa sausos, ant jų ir virš jų formuojasi raukšlės. Atkuriant lūpas gaunamas puikus efektas, veidas atgyja, pajaunėja, lūpos atrodo natūraliai, bet tampa išraiškingesnės, išnykstaarba sumažėja viršutinės lūpos raukšlės.

Kaip atliekama ši procedūra?

Lūpos yra gana jautrios, todėl taikoma vietinė nejautra, patepant lūpas specialiu tepalu. Paskui leidžiamas hialurono užpildas, skirtas lūpoms. Jis dažniausiai yra suderintas su skausmą slopinančiu vaistu, kad nevargintų skausmas. Po procedūros lūpos šiek tiek patinsta, gali pasitaikyti mėlynių. O puikus rezultatas matomas po dviejų savaičių.

Parengė gyd. Daiva Balbierienė