NORITE BŪTI GRAŽI PATI SAU?

Bundant gamtai ne vienam norisi pažadinti ir savo kūną bei sielą. Tik va kūnas vis dar toks sustingęs po žiemos, o poodinis sluoksnis, lyg meškos kailis, gerokai papilnėjęs, veidas pilkšvas, raukšlės išryškėjusios… Su Estetinės medicinos klinikos direktore gydytoja Daiva Balbieriene kalbamės apie tai, kaip vėl džiaugtis išvydus save veidrodyje, kaip vėl grįžti į tikrąjį savo „aš“.

„Pradėkime nuo paprastų kasdienių dalykų, – sako gydytoja. – Pirmiausia dieną svarbu pradėti nuo vandens. Iš viso per parą reiktų išgerti 1,5–2 l vandens, o rytą pradėkime nuo 0,5 l šilto vandens. Tai puiki pagalba kūnui, užtikrinanti medžiagų apykaitą, sumažinanti apetitą.” Šiemet ypač užsisėdėjome namie, tad saulei pašildžius norisi kuo daugiau laiko praleisti lauke. Pašnekovė primena kuo daugiau vaikščioti, būti gryname ore, rytais daryti mankštą. „Kelkimės su saule, būkime kuo daugiau gamtoje, jauskime gamtos prabudimą, stebėkime, kaip ilgėja dienos“, – paprastus, bet svarbius dalykus vardija ji. Kita rekomendacija: peržiūrėti savo mitybą. Reiktų valgyti kuo daugiau daržovių, mėsa rekomenduojama 2 ar 3 kartus per savaitę, dar patartina po 16 val. nevalgyti angliavandenių, o po 19 val. stengtis visai nevalgyti ir kartą per savaitę daryti iškrovos dieną. Beje, jos rekomenduojamos tik sveikiems, lėtinių ligų nevarginamiems žmonėms. Jeigu badauti tik geriant skysčius sudėtinga, galima daryti iškrovos dienas valgant vien daržoves, vaisius ar geriant, pvz., kefyrą.

„Pavasarį labai naudinga valyti organizmą (sveikiems žmonėms), – pataria gydytoja. – Yra nemažai veiksmingų ir saugių organizmo detoksikacinių valomųjų programų, trunkančių apie 2–4 savaites, jos ne tik išvalo organizmą, bet ir padeda atsikratyti 4–5 kg. Bet kuri būtent jums tiktų, turi rekomenduoti gydytojas, įvertinęs jūsų sveikatos ir organizmo būklę. Vartokite vitaminų, papildų, skatinančių hialurono, kolageno gamybą. Laikykitės dienos režimo – eikite miegoti ne vėliau kaip 22.30 val., stenkitės išmiegoti 8 val. Jei norite išjudinti kūną, rekomenduojami kraujotaką aktyvinantys, atpalaiduojamieji, nuotaiką praskaidrinantys masažai. O jei jau reikia efektyvesnių kūno formų korekcijų, galima išbandyti naujausių technologijų aparatus. Jie koreguoja kūno formas, stangrina odą, mažina celiulitą.“

Deja, jau nuo 25 metų pradedame senti ir jausti pirmuosius senėjimo požymius. Būdamos 30-ies jau pastebime pirmąsias raukšleles, 35-erių – kad sumažėjo odos stangrumas, 40-ies atsiranda mimikos raukšlių ir išryškėja nosies bei lūpų srities raukšlė, o toliau jau visas komplektas – dingsta smakro linija, keičiasi kaklas, atsiranda pagurklis ir t. t. Bet prižiūrint gydytojui specialistui įmanoma senti subtiliai ir patikti sau. Tiesiog kelis kartus per metus svarbu skirti laiko savo veido ir kūno priežiūrai.

TAI:

  • Pirmiausia odą reikia palepinti drėgmę atkuriančiomis procedūromis, tai: mezoterapija, biorevitalizacija, 5-ių jaunystės taškų procedūra ar trombocitais papildyta plazmos procedūra. Kuri jums tiktų labiausiai, parekomenduos gydytojas.
  • Jei jūsų odoje matyti plačiai atsivėrusių porų, nieko baisaus – tai irgi galima sutvarkyti, parenkant tinkamą procedūrą. Anksčiau paaugliški jaunatviniai spuogai ne retam sudarkydavo veidą ir ką nors pakeisti buvo sunku, bet šiuolaikinė medicina tai puikiai gali sutvarkyti pasitelkusi lazerius ar kitas priemones.
  • Tarpuakyje, kaktoje, akių kampuose, nosies srityje gali rastis mimikos raukšlių. Nereiktų laukti, kol susiformuos „geležinkeliai“, mat kuo ankstesnė profilaktika, tuo rezultatai geresni. Tokias raukšles efektyviausiai koreguoja raumens judesį blokuojantis botulinas. Tai pati populiariausia procedūra tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje. Rezultatai puikūs, išliekantys apie 4–6 mėnesius.
  • Kitas veide atsirandantis laiko pėdsakas – gilėjanti nosies bei lūpų srities raukšlė. Ji sukuria pavargusio ir senstančio veido vaizdą. Šios raukšlės dugnas pripildomas hialurono užpildo, raukšlė tarsi pakeliama ir sumažėja. Rezultatas matomas iš karto ir išlieka 12 mėnesių.
  • Šiuolaikinėmis medicinos priemonėmis galima koreguoti patamsėjusius įdubusius paakius, užpildyti subliūškusius skruostus, kilstelėti veido ovalą.
  • Lazeriai jau taip pat talkininkauja grožio industrijoje. Jais galima patemti veido odą, šalinti matomas kraujagysles, pigmentines dėmes, mažinti raukšles, gydyti randus. Dabar jie efektyviai atlieka jauninamąsias procedūras, pasižyminčias trumpu saugiu poprocedūriniu laikotarpiu.

Parengė gyd. Daiva Balbierienė