AR GALIME LENKTYNIAUTI SU LAIKU?

Daugeliui kyla klausimas, kas tai yra estetinė medicina? Kas slypi po šiuo pavadinimu? Pastaruoju metu vis dažniau tampa populiaresnės estetinės medicinos procedūros: anksčiau tai buvo siejama su įgimtų, potrauminių defektų pašalinimu – nosies korekcija, atlėpusių ausų gydymu arba veido odos patempimo ar kūno plastinėmis operacijomis. Dabar ši sritis gerokai išsiplėtė ir apima dar ir eilę senėjimą stabdančių procedūrų – nuo kosmetinių procedūrų, randų gydymo, raukšlių mažinimo, nepageidaujamų plaukų, išsiplėtusių kraujagyslių šalinimo iki riebalų nusiurbimo ir plastinių veido bei kūno operacijų.

Kaip sustabdyti senėjimą, kodėl mes senstame?

Turbūt visis apie tai pagalvojame, išvydusios veidrodyje besikeičiantį savo atvaizdą, atsirandančiais raukšles. Niekas nenori senti, matyti kasmet vis labiau glembantį savo veidą ir kūną. Tačiau nors sugebame išgydyti daugelį ligų, tačiau kaip sustabdyti senėjimo procesus, išlieka dar vis paslaptis. Pasaulio mokslininkai atlieka daug tyrimų, kad nustatyti, kas skatina senėjimą. Senėjimą lemia paveldimumas, toksinai maiste ir aplinkoje. Paskutiniu metu, ypač patiriame daug streso, o streso hormonas sukelia ląstelių uždegimą, o tai yra visų ligų pirminė priežastis.

Turbūt pastebėjote, kaip susensta žmogus patyręs didelį stresą arba po kurio laiko išlenda įvairios rimtos ligos. Nors mes nepastebime, tačiau kūnas nuolat atsinaujina. Senos ląstelės miršta, naujos gimsta. Iš visų organų greičiausiai atsinaujina oda, lėčiau, bet atsinaujina ir kiekvienas organas. Viena iš teorijų, jog chromosomų galuose yra struktūrų, vadinamų telomerais (tai trumpos DNR atkarpos, kurias sudaro baltymai). Jos primena dinamito lazdelių dagčius, kurie ląstelėms dalijantis, trumpėja. Kai dagtis visai sutrumpėja, ląstelės miršta. Tai gi, mums reikia įminti mįslę ir pasukti senėjimo ratą atgal – atkurti ir prailginti anksčiau minėtas struktūras – telomerus. Ši stebuklinga piliulė, kurią prarijus visas kūnas atsinaujintų, dar nėra išrasta, bet galime naudotis žmonijos išradimais, kurie leidžia atjauninti odą, sumažinti raukšles.

Kada žmogus pradeda senti? Kokie procesai vyksta odoje?

Deja, žmogus pradeda senti nuo 25 metų. Keičiasi odos stangrumas, atsiranda pirmosios raukšlės. Turi reikšmės ir poodinio riebalinio sluoksnio mažėjimas, kuris bėgant metams po truputį nyksta ir veikiamas gravitacinės žemės traukos, slenka žemyn. Dar svarbus laikas moterims, kai keičiasi hormonai. Moteriškojo hormono estrogeno sumažėjimas turi ženklią įtaką odos elastingumui ir tonusui. Todėl kuo anksčiau pradėsite rūpintis savo odos būkle, tuo geresni bus rezultatai ateityje. Vien naudojantis kremais gerų rezultatų neįmanoma turėti.

Kokios estetinės medicinos procedūros yra populiariausios?

Pati populiariausia nechirurginės procedūra yra raukšlių korekcija botulino toksinu. Kita populiari procedūra – hialurono procedūra. Taip pat populiarios yra veido odos drėkinimai, lazerio veido bei nepageidaujamų plaukų šalinimo procedūros. Populiarios chirurginės estetinės medicinos procedūros – akių vokų korekcija, nosies korekcija, riebalų nusiurbimas, krūtų didinimas, pilvo sienos korekcija. Apie visas šias procedūras detaliau papasakosiu kituose straipsniuose.

Dažnai manęs paklausia, ar nustojus veikti vienam ar kitam preparatui,
oda nesukris, nebus daug blogiau negu buvo prieš procedūrą.

Tikrai galiu drąsiai teigti, matau savo pacientes ne vienerius metus. Net pasibaigus vaisto efektui, oda ir raukšlės bus geresniame stovyje nei buvo prieš procedūrą. O bėgant metams jūs tikrai atrodysite jauniau nei jūsų draugė, kuri nesinaudoja estetinės medicinos paslaugomis.

Kas gali atlikti šias procedūras?

Labai svarbu šių procedūrų nesidaryti bet kur ir pas bet ką. Estetinės medicinos procedūras gali atlikti tik licenzijuoti gydytojai ir tik gydymo įstaigose, turinčiose licenzijas. Tai jūsų veidas, kūnas – brangiausias turtas. Patikėkite jį specialistams, išmanantiems ką daro.

Ar šios procedūros labai brangios?

Pirmiausia reiktų pasikonsultuoti su gydytoju ir pasitarti, kokių procedūrų jums reiktų. Tada jūs jau galite rinktis, kas jums svarbiausia, ką galite sau leisti. Juk nėra būtina visas procedūras pasidaryti iš karto. Galima palaipsniui, pagal galimybes. Mūsų veidas yra mūsų vizitinė kortelė. Tad tai, manau, tikrai svarbiau nei dar viena suknelė.

Parengė gyd. Daiva Balbierienė