Drėgmė – odos jaunystės šaltinis

Sulaukus šiltų saulėtų orų, ne vienai kyla daug su grožiu susijusių klausimų, tarkim, kaip prižiūrėti savo odą, kaip ją drėkinti ir puoselėti.

Kodėl reikia drėkinti veido odą?

Tai būtina, nes mūsų odos paviršinis sluoksnis sudarytas iš ląstelių ir joms reikia drėgmės. Esant per mažam drėgmės kiekiui oda tampa jautri, išsausėja, prasideda uždegimai, skatinamas odos senėjimas, ji papilkėja. Odos drėkinimu reikia rūpintis kuo anksčiau, nuo pat paauglystės, tada ir uždegimų kyla mažiau, ir sulaukus vyresnio amžiaus ji atrodo jaunesnė.

Nuo ko prasideda odos drėkinimas?

Labai svarbi yra kasdienė odos priežiūra. Ryte ir vakare odą reikia nuvalyti, nuplauti vandeniu, patepti drėkinamuoju serumu arba drėkinamuoju kremu. Odą ypač tonizuoja šaltas vanduo arba vandens ledukai. Jais galima tonizuoti veidą bei kaklą nusiprausus vandeniu. Taip pat nereiktų plauti odos dažniau nei 2 kartus per dieną, nes gali suplonėti apsauginis sluoksnis.

Ar odos grožiui svarbi mityba ir išgeriamo vandens kiekis?

Taip, norint išsaugoti sveiką ir gražią odą, labai svarbi sveika mityba bei pakankamas išgeriamo vandens kiekis. Reiktų valgyti daugiau vaisių, daržovių, o mėsą rinktis 2 ar 3 kartus per savaitę, be to, per dieną patartina išgerti 1,5–2 l vandens. Praverstų ir buvimas gryname ore, fizinis aktyvumas. O rūkymo derėtų atsisakyti, nes jis ypač kenkia odai – skatina jos senėjimą, raukšlių formavimąsi ir suteikia odai pilką atspalvį. Iš odos visada matyti, jeigu žmogus yra rūkantis.

Kaip elgtis lauke vasarą, kai kaitri saulė?

Tuomet apsaugokime savo odą nuo kaitrios saulės. Ultravioletiniai saulės spinduliai ne tik pagreitina jos senėjimo procesus, bet ir gali sukelti odos vėžį. Todėl naudokime kremus su SPF (apsaugos nuo saulės faktoriumi). Jų yra įvairaus stiprumo – nuo 10 iki 100, o rinktis reiktų pagal odos tipą bei saulės kaitrumą.

Kokios yra atliekamos estetinės medicinos drėkinamosios procedūros?

Vien kremais ir kaukėmis odos pakankamai nesudrėkinsite. Todėl rekomenduojamos ir veido drėkinamosios procedūros. Tai mezoterapija, biorevitalizacija, drėkinimas kraujo plazma, penkių jaunystės taškų procedūra, odos atjauninimas hialuronu, aminorūgštimis, peptidais (arba bioreparacija).

Kas yra mezoterapija?

Mezoterapija – odos drėkinimas atliekant mikroinjekcijas, jų metu į odos paviršinį sluoksnį įleidžiama hialurono, aminorūgščių, vitaminų. Procedūros metu naudojamos itin plonos adatėlės, todėl ji nėra skausminga ir nepalieka nepageidaujamų žymių. Oda jau po 3 dienų įgauna sveiką atspalvį, pradeda švytėti, pagerėja jos tonusas. Kad efektas išliktų ilgiau, reiktų 4–6 procedūrų kas 7 dienas.

Kuo ypatinga biorevitalizacija?

Tai giluminis odos drėkinimas, šios procedūros metu į odos vidurinį sluoksnį nedideliais kiekiais suleidžiama ją atkuriančios hialurono rūgšties. Leidžiama kiek giliau nei mezoterapijos metu, todėl taikoma vietinė nejautra. Rekomenduojamos 3 procedūros kas 2–3 savaites. Jos odai suteikia ypatingo stangrumo, skaistumo ir putlumo.

Kuo skiriasi odos drėkinimas natūralia kraujo plazma?

Ši procedūra atliekama panašiai kaip biorevitalizacija, tik kaip medžiaga naudojamas to paties, į procedūrą atvykusio žmogaus kraujas. Specialiame mėgintuvėlyje jis sukamas tol, kol kraujo raudonieji kūneliai atsiskiria nuo plazmos. Atliekant mikroinjekcijas gelsvos plazmos suleidžiama į vidurinį odos sluoksnį. Ji stimuliuojama, tad atsinaujina, atjauninama, sumažėja uždegiminiai procesai.

O kaip atrodo penkių jaunystės taškų procedūra?

Tiems, kurie nori greitai ir neskausmingai patirti puikų giluminio drėkinimo efektą, tinka penkių jaunystės taškų procedūra. Dviejų rūšių hialurono suleidžiama į specialius penkis taškus ir medžiaga pasiskirsto po visą veidą. Nedaug dūrių, neskausminga. Drėkinamasis veido odos patempimo efektas išryškėja po 2 savaičių. Reikėtų 2 procedūrų 1 kartą per mėnesį.

Kas yra bioreparacija?

Tai odos drėkinimas, atjauninimas, stimuliavimas produktu, kurį sudaro hialuronas, aminorūgštys, peptidai, vitaminai. Procedūra atliekama panašiai kaip biorevitalizacija, reikia 4–6 procedūrų kas 3 savaites. Efektas labai ryškūs – oda stipriai sudrėkinama, atsinaujina, sustangrėja.

Odos drėkinimo procedūrų pasirinkimas tikrai platus. Kuri jų tinka Jūsų odai, atvykus į konsultaciją patartų gydytojas. Deja, senti pradedame nuo 25 metų, tad nepamirškime drėkinti odos, kad ir kokio amžiaus būtume.

Parengė gyd. Daiva Balbierienė