KAIP TURĖTI KLEOPATROS KAKLĄ?

Kaklas – mūsų grakštumo simbolis. Kaklas gali būti plonas, storas, trumpas, ilgas, bet, kaip ir veidas, dažniausiai yra atviras ir gana iškalbingai byloja apie mus. Tad sunku paslėpti jame išryškėjusius laiko pėdsakus.

Juolab kad dauguma moterų kruopščiai rūpinasi veido oda, o štai kaklas lieka užmirštas. Ir tai didelė klaida, nes sulaukus brandaus amžiaus kaklas vienas pirmųjų išduoda moters amžių. Taigi šiandien skirkime daugiau dėmesio savo kaklui.

Kokie procesai veikia kaklą bėgant laikui?

Senėjimo procesai prasideda nuo 25 metų, o bėgant laikui, kaip ir viso kūno, taip ir kaklo odoje mažėja drėgmės, kolageno, elastino. Jos stangrumas priklauso nuo to, koks yra poodinis riebalinis audinys, – liekniems, mažai poodinio sluoksnio turintiems žmonėms kaklo oda suglemba greičiau.

Kokie išryškėja senėjimo požymiai?

Bėgant metams galimi keli scenarijai. Gali susidaryti horizontalių gilių juostų. Slenkant poodiniam riebalų sluoksniui žemyn, atsiranda pagurklis, o jis keičia išvaizdą ir tikrai nepuošia. Liekniems žmonėms, turintiems ploną poodinį sluoksnį, kaklo oda bėgant metams dar labiau suplonėja, tampa raukšlėta lyg suvytęs obuolys. Jeigu kaklas ilgas ir plonas – įtempus kaklo raumenis išryškėja vertikalios linijos, ir jos vis gilėja.

Kaip kasdien prižiūrėti kaklą?

Kaip ryte, vakare prižiūrite savo veidą – jį prausiate, drėkinate, maitinate kremais, serumais, taip nepamirškite ir kaklo bei iškirptės srities. Naudokite kremus, turinčius hialurono rūgšties ir kolageno. Šios sudedamosios dalys padės palaikyti kaklo odos drėgmę ir stangrumą. Atskirai kremų kaklui nereikia pirkti. Puikiai tinka skirtasis veido odai. O šaltas vanduo kiekvieną rytą suaktyvintų kaklo kraujotaką.

Kokios grožio procedūros rekomenduojamos jaunystėje?

Kol dar kaklas nėra stipriai paliestas laiko žymių, rekomenduojamos mezoterapijos procedūros su hialuronu, aminorūgštimis, vitaminais. Palaikant kaklo odos drėgmę ir stangrumą, jų kursą – 3 ar 4 procedūras – reiktų atlikti 2 kartus per metus.

Kokia kaklo priežiūra turėtų būti sulaukus 30 metų?

Tuomet itin svarbus gilesnis odos drėkinimas – biorevitalizacija, penkių jaunystės taškų procedūra. Jų metu hialuronas, aminorūgštys, leidžiamos į gilesnius sluoksnius, suteikia geresnį odos drėkinimo, stangrinimo efektą. Jis išryškėja po 2 savaičių. Rekomenduojamos 2 ar 3 procedūros.

Ką daryti, jei oda išvagota gilių horizontalių raukšlių, juosiančių kaklą?

Esant gilių raukšlių, pirmiausia giliau drėkinant odą atkuriama jos drėgmė ir turgoras, o jei efektas dar nepakankamas – horizontalios raukšlės užpildomos specialiu hialurono užpildu. Efektas trunka apie metus.

Kaip būtų galima sumažinti vertikalias raukšles, kurios išryškėja įtempus kaklo raumenis?

Puikūs rezultatai nudžiugina gydant botulino toksino injekcijomis, leidžiamomis į kaklą. Atsipalaiduoja kaklo raumenys – ir oda tampa lygesnė. Efektas trunka apie pusę metų.

Ar yra taikomi neinvaziniai kaklo odą gražinantys metodai?

Puikiai pasitarnauja nanofrakciniai lazeriai. Jie patempia odą, suteikia stangrumo, suaktyvina jos atsikūrimo procesus. Rekomenduojama ši procedūra 2 kartus per metus. Dar efektyviau kaklo odą patempia aparatai, kuriuose vienu metu veikia radijo dažnio bangų, magneto bei vakuumo technologija. Ši procedūra neskausminga, jos metu jaučiama apimanti šiluma ir masažuojamasis pojūtis. Ji sustangrina odą, sumažina pagurklį bei horizontalias kaklo raukšles. Reikia 4–6 procedūrų 1 kartą per savaitę.

Ir dar – nepamirškite!

Palaikyti kaklo, kaip ir veido bei viso kūno, odos tonusą labai padėtų geriamas kolagenas. Kompleksinė kasdienė priežiūra, geriami papildai bei atliekamos procedūros – pats geriausias pasirinkimas.

Parengė gyd. Daiva Balbierienė