Keli komentarai apie SPF faktorių
ir jo apsaugines savybes

Šiuo metų laiku daugelis išsiilgę saulės, vyksta pailsėti į saulėtas šalis. Iš savo klienčių sulaukiu nemažai klausimų, kaip pasiruošti kelionei, kad neperdegtum, kad nenualintum veido odos.

Visi mes žinom paprastą atsakymą – reikia nusipirkti kosmetikos su SPF faktoriumi, kuris saugos mūsų odą nuo kenksmingų UV spindulių. Bet kokį? Kokio dydžio turėtų būti parašyta? Kokio dydžio naudoti kūnui, veidui? Ar jis tikrai padeda apsaugoti odą?

Ką reiškia SPF indeksas, užrašytas ant kremo?

SPF indeksas ant kosmetinės priemonės įpakavimo reiškia, koks kiekis kenksmingų ultravioletinių spindulių bus užblokuotas, jeigu šią priemonę užtepti ant odos. Pavyzdžiui, jeigu SPF indeksas pažymėtas kaip 15, tai reiškia, kad odos paviršių pasieks 1/15 arba jus pasieks 7% UV spindulių, jeigu SPF – 50, tai bus užblokuota 1/50 jų dalis arba jus pasieks 2% UV spindulių.

Tai gi, kosmetines priemones, kurių SPF 30-50, gali tikrai apsaugoti odą. Kremai, kurių SPF 5-15, daugiau jų poveikis drėkinamasis, negu apsauginis nuo saulės spindulių.

Ar gali kremas su SPF faktoriumi apsaugoti nuo pigmentacijos?

Pigmentacijos rizika, naudojant kremus su SPF faktoriumi, tikrai sumažėja. Tačiau absoliučios garantijos, kad neatsiras dėmių, nėra. Melanocitai, kurie yra atsakingi už odos pigmentacija, gali migruoti su laiku ir persikelti į tas zonas, kuriose gaunama didžiausias saulės spindulių kiekis – pavyzdžiui, rankas. Taip pat yra labai svarbu ar vartojami kremai su retinoliu, kokie vartojami vaistai, kvepalai. Jie gali turėti fotosensibilizuojančio poveikio.

Ar pakanka kelionėje, kur kaitri saulė, teptis kremu su SPF indeksu 50?

Jeigu Jūs būnate saulėje tik pora valandų, tai kremas su SPF indeksu 50, pakankamai apsaugos Jūsų odą. Bet jeigu tą dieną aktyviai keliaujate karštoje saulėje, tai pasistenkite dėti sluoksniais kremus su SPF indeksu – dieninį kremą, toninę priemonę, mineralinę pudrą. Tai užtikrins apsaugą Jūsų odai.

Parengė gyd. Daiva Balbierienė