Procedūros su hialuronu. KELIOS MINUTĖS –
IR GRAŽI VISUS METUS

Hialurono rūgštis yra natūrali mūsų organizmo sudedamoji dalis, daugiausia jos galima aptikti odoje. Amžius yra pagrindinė priežastis, dėl kurios sutrinka hialurono gamyba. Bet yra saugių, efektyvių procedūrų, padedančių atnaujinti hialurono išteklius organizme. Apie tai šįkart ir pakalbėsime plačiau.

Kodėl organizmas nustoja gaminti hialuroną?

Jaunystėje veido odoje gausu šios medžiagos, todėl ji atrodo gaivi, elastinga, be raukšlių. Senstant pradeda mažėti odos stangrumą ir drėgmę palaikančių odos medžiagų. Taip pat veikia mus supanti aplinka – oro užterštumas, saulės aktyvumas bei gyvenimo būdas. Odą ypač nepalankiai veikia rūkymas, naktinis darbas, lėtinės ligos. Joms suaktyvėjus veido oda iškart reaguoja – patamsėja, papilkėja, išryškėja nuovargis. Netekus nemažai svorio vyresniame amžiuje, veide išryškėja gilios raukšlės, sukrinta oda. O moterims svarbus laikas, kai keičiasi hormonai. Sumažėjus estrogeno sumažėja odos elastingumas bei tonusas.

Hialuronas – svarbi ir natūrali drėgmę palaikanti mūsų odos sudedamoji dalis

Hialuronas veido procedūroms atlikti naudojamas keliais tikslais. Vienoks – mažesnės koncentracijos – gelbsti siekiant atkurti odos drėgmę, sudrėkinti paviršinius ir giluminius odos sluoksnius. Tai mezoterapijos ir biorevitalizacijos procedūros, jų metu injekcijos leidžiamos į visas veido sritis.

Ar šios procedūros yra skausmingos?

Žinoma, kiekvienas dūris nėra malonus, juk net kai mums duria, kai ima kraujo tyrimams, nori nenori krūptelime. Atliekant procedūras su hialurono rūgštimi dūriai nėra labai skausmingi, nes duriama plona adata. Ramios turėtų būti ir itin jautrios moterys, kurios sunkiai pakelia skausmą, mat oda bus patepta skausmą slopinančiu tepalu arba pašaldyta, o tai tikrai sumažins skausmą. Be to, juk viskas trunka tik kelias minutes, o rezultatas džiugina visus metus. Dažnai moterys procedūros metu pasako „ko tik nepadarysi dėl grožio“.

Papasakosiu, kaip viskas vyksta…

Atvykusi pas gydytoją, aptarsite, ką jums verta ar reikia koreguoti, kokios procedūros jums rekomenduotinos. Nuspręsite, ką būtų galima atlikti iš karto ar sudarysite korekcijos planą ir atvyksite kelis kartus. Įvertinsite savo poreikius ir, žinoma, finansines galimybes. Prieš pat atlikdamas procedūrą, gydytojas jus apžiūrės ir pasižymės reikiamas koreguoti vietas. Oda bus nuvalyta, dezinfekuota, jeigu reikės, apmalšintas skausmas. Tada į tam tikrus odos sluoksnius po truputį bus leidžiamas hialuronas. Procedūra neužtruks ilgai. Žymius pokyčius pamatysite iš karto po procedūros, o po dviejų savaičių efektas dar labiau sustiprės.

Ko derėtų vengti po hialurono rūgšties injekcinių procedūrų,
kaip elgtis su veido oda, kas galima, ko negalima?

Tą pačią dieną reikėtų stengtis, kad ant odos nepakliūtų nešvarumų, neliesti veido rankomis, nevartoti alkoholio, 12 val. nenaudoti veido kosmetikos. Porą savaičių derėtų vengti intensyvaus sporto, pirties, saunos, soliariumo, nesimaudyti po labai karštu dušu. Atidėkite dviem savaitėms veido procedūras – masažą, pilingą, veido kaukes, mikropigmentaciją. Pavasarį, vasarą po injekcijų reiktų itin saugoti odą nuo saulės, teptis veido kremu su SPF apsauga.

Ar gali hialuronas sukelti kokių nors
nepageidaujamų reakcijų, alergiją?

Kartais moterys mano, kad atėjusios pas gydytoją ir pasidariusios vieną ar kitą veido procedūrą jau kitą dieną bus gražios. Tačiau turiu perspėti, kad kalbame apie injekcijas, o į jas kiekvienos oda reaguoja skirtingai. Nors hialuronas yra saugus produktas, vis dėlto gali pasitaikyti nepageidaujamų reakcijų ar – labai retai – pasireikšti alergija taikytam preparatui. Taigi galimos nepageidaujamos reakcijos – skausmas dūrio vietoje, mėlynės, tempimas, patinimas, paraudimas, deginimo pojūtis, galintis tęstis keletą dienų po procedūros. Šios reakcijos savaime praeina, papildomų priemonių nereikia imtis, bet jeigu itin vargina ir kelia nerimą, reiktų kreiptis į gydytoją, kuris atliko procedūrą. Taip pat jeigu pasireiškė alerginė reakcija – patino veidas, lūpos, atsirado bėrimų, niežulys, – būtinai kuo skubiau kreipkitės į gydytoją. Visa tai reikia turėti galvoje, jeigu planuojate šventę ar išvyką. Grožio procedūras vertėtų atlikti likus mažiausiai dviem savaitėms iki planuojamo renginio.

Parengė gyd. Daiva Balbierienė