Rankos – mūsų vizitinė kortelė,
nepamirškime jomis pasirūpinti

Rankomis mes ne tik imame daiktus, atliekame įvairius darbus, bet ir išreiškiame savo emocijas – susijaudinusios sugniaužiame kumščius, norėdamos pabrėžti mintį ir būti įtaigesnės pasitelkiame gestų kalbą. Rankos – mūsų vizitinė kortelė, nepamirškime jomis pasirūpinti.

Todėl rankos yra labai matomos bei gali daug pasakyti apie savininko charakterį, amžių. Kaipgi jas prižiūrėti, kad būtų elegantiškos, dailios ir jaunatviškos?

Ką rankos gali papasakoti apie žmogaus charakterį?

Stambios ir tvirtos rankos yra savimi pasitikinčio, rūpestingo, darbštaus žmogaus požymis, mažos – greitai mąstančio, daug idėjų turinčio žmogaus ženklas. Siauros plaštakos, ilgi ploni pirštai būdingi subtilioms, meniškoms natūroms. Kampuoti delnai rodo žmogų esant puikų organizatorių, besivadovaujantį protu.

Kokių ligų požymius gali atskleisti mūsų rankų forma, oda?

Drėkstantys delnai įspėja apie galimus endokrininės sistemos pakitimus. Sausi balti delnai gali byloti apie susilpnėjusią skydliaukės funkciją. Tamsiai raudona delnų spalva – reiktų atkreipti dėmesį į inkstų ir kepenų funkcijas. Sąnarių traškėjimas – kalcio trūkumo požymis. Marmurinės spalvos delnų oda rodo kraujotakos sutrikimus, o suaižėjusi – jog trūksta vitaminų A ir D.

Kaip prižiūrėti rankas, kad jos būtų gražios?

Pirmiausia rankas puošia sveika oda, sutvarkyti nagai. Todėl kiekviena save gerbianti moteris skiria laiko ne tik veido odai, bet ir savo rankoms, nagams, manikiūrui. Odą rekomenduojama ryte ir vakare sudrėkinti, pamaitinti drėkinamuoju bei maitinamuoju kremu. Taip pat pavasarį, rudenį patartina vartoti nagams, plaukams skirtų bei odos tonusą atkuriančių vitaminų kompleksų su biotinu, cinku, kolagenu. Rankas geriausia plauti kambario temperatūros vandeniu. Mat karštas odą sausina, o šaltas daro ją šiurkščią. Namų ruošos darbus dirbkite mūvėdamos pirštinėmis. Varginant rankų prakaitavimui rekomenduojama tepti jas 2 proc. salicilo rūgštimi arba daryti ąžuolų žievės voneles. Jeigu rankos parausta, galima rinktis kontrastines voneles: 2 min. palaikyti karštame vandenyje, o tada 2 min. – šaltame. Procedūrą pakartokite 3 ar 4 kartus. Atšalus orams mūvėkite natūralias pirštines, be to, prieš eidamos į lauką pasitepkite rankas maitinamuoju kremu. Retkarčiais palepinkite jas naminėmis kaukėmis – sumaišykite po tiek pat alyvuogių aliejaus ir medaus arba kiaušinio trynį su medumi.

Kokios estetinės medicinos procedūros padėtų puoselėti rankas?

Pati paprasčiausia procedūra – rankų mezoterapija: maža adatėle į paviršinį odos sluoksnį įleidžiama hialurono, aminorūgščių ar vitaminų. Oda tampa stangresnė, drėgnesnė, ne taip sausėja. Rekomenduojamos 3 ar 4 procedūros, per savaitę atliekama 1 procedūra, kursai kartojami 2 kartus per metus.

Ką daryti, jeigu rankų oda itin išsausėjusi?

Galima pasitelkti biorevitalizacijos procedūrą: hialuronas ar kitos veikliosios medžiagos leidžiamos į gilesnį odos sluoksnį – dermą. Tuomet efektas išlieka ilgiau, be to, juntamas stipresnis drėkinamasis bei atkuriamasis poveikis.

Kokia procedūra tiktų, jeigu rankų oda įkritusi, išryškėję delnikauliai?

Ypač liesesnėms moterims, turinčioms ploną poodinį riebalinį sluoksnį, bėgant metams plaštakų oda įkrinta, išryškėja delnikauliai. Tada gelbsti hialurono užpildas: specialia adata – kaniule – jis suleidžiamas į reikiamas vietas.

Ką daryti, jeigu stipriai prakaituoja delnai ir naminės vonelės nepadeda?

Tokiu atveju mažais kiekiais į delnų odą suleidžiama botulino toksino. Po 5 dienų prakaitavimas nustoja varginęs. Efektas trunka metus.

Ko griebtis, jeigu rankų oda labai raukšlėta?

Tokiu atveju tiktų nanofrakcinis lazeris, juo atliekami mikroskopiniai V formos pjūviai. Oda po procedūros būna paraudusi porą dienų, o po 2 savaičių tampa lygesnė, standesnė.

Parengė gyd. Daiva Balbierienė